Opel leasing – dla fanów prostych rozwiązań

Leasing to jedna z najprostszych i jednocześnie najtańszych form finansowania użytkowania samochodu w firmie. Po zakończeniu umowy leasingu klient może wykupić samochód za ustaloną wcześniej kwotę lub z niego zrezygnować i zwrócić firmie leasingowej. Zaletą przejęcia auta po leasingu jest zazwyczaj niska cena wykupu, która najczęściej kształtuje się poniżej wartości rynkowej. Z kolei wadą jest to, że przy odsprzedaży takiego pojazdu przedsiębiorca musi zapłacić podatek od dochodu. Przedsiębiorcy bardzo często decydują się na leasing samochodu, bo jest on zdecydowanie tańszy i mniej ryzykowny niż klasyczny kredyt. Podążając za rynkowym trendem, swoją ofertę finansowania aut dla przedsiębiorców przygotował Opel.

Opel – kilka słów o marce

Opel to jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek motoryzacyjnych na świecie, chociaż w ostatnich latach jego gwiazda nieco przygasła. Frima została założona w 1862 roku przez Adama Opla. Na początku jej działalność polegała na produkcji maszyn do szycia, jednak bardzo szybko zaczęła się rozrastać. Po nieco ponad dwudziestu latach opel stworzył rower, a w 1899 r. napędzany silnikiem spalinowym pojazd nazwany Opel System Lutzmann. Miał on 4 KM, dwa biegi do przodu oraz bieg wsteczny, a maksymalnie mógł się rozpędzić do 20 km/h. Od tego momentu możemy mówić o aktywności Opla na rynku motoryzacyjnym. Pod koniec lat 20. XX wieku, Opel posiadał 37,5% udziałów w rynku i tym samym był największym niemieckim producentem samochodów. W 1929 roku marka staje się częścią amerykańskiego koncernu General Motors. Aby ułatwić klientom zakup pojazdów na kredyt, utworzono bank Opla.

Oferta leasingu Opla

Co ciekawego możesz znaleźć w ofercie finansowania Opla? 

Leasing od 100% – oferta klasyczna

Leasing jest prawdopodobnie jednym z najlepszych sposobów na finansowanie floty dla firmy. Parametry umowy w Oplu możesz dobrać tak, aby uzyskać oczekiwane korzyści dla swojej firmy – podatkowe i operacyjne. Poniżej przedstawiamy najważniejsze z nich:

 • wpłata własna od 0% do 45%.
 • suma wszystkich opłat już od 100%,
 • okres finansowania od 24 do 48 miesięcy, a w ofercie standardowej – do 72 miesięcy,
 • wartość wykupu  od 1% do 45% wartości początkowej samochodu,
 • promocyjny pakiet ubezpieczeń komunikacyjnych PZU
 • dobrowolne ubezpieczenie straty finansowej GAP – w przypadku wystąpienia szkody całkowitej uzyskana nadwyżka odszkodowania ponad niespłacony kapitał zostaje zwrócona klientowi. Jednocześnie jest on zabezpieczony na wypadek, gdyby wypłata ubezpieczenia nie pokrywała w całości wartości pojazdu w momencie wystąpienia szkody,
 • możliwość sfinansowania w racie miesięcznej dodatkowo akcesoriów, ubezpieczenia komunikacyjnego i GAP, pakietów serwisowych Opel Flexcare,
 • uproszczone formalności w jednym miejscu, także rejestracja i ubezpieczenie.

Opel Leasing Flash

Opel Leasing Flash z rynkową wartością końcową klient co miesiąc płaci niższe raty niż w klasycznym leasingu operacyjnym, ponieważ spłaca jedynie rzeczywistą utratę wartości leasingowanego samochodu. Jest to bardzo korzystna oferta dla firm, które nie chcą angażować zbyt dużych środków w utrzymanie floty samochodowej i myślą o częstej wymianie pojazdów. Warunki finansowania przedstawiają się następująco:

 • wpłata własna od 0% do 30% wartości samochodu,
 • umowa na okres 2, 3 lub 4 lat,
 • miesięczne raty rozliczane jako koszt uzyskania przychodu z możliwością odliczenia VAT,
 • 3 możliwości zakończenia umowy: zwrot auta, wpłata wartości końcowej i zatrzymanie samochodu, rozłożenie wartości wykupu na miesięczne raty i zatrzymanie pojazdu,

Free2Move Lease

Free2Move Lease to oferta tzw. leasingu niskich rat obejmującą dodatkowo koszty serwisu i całodobowy Assistance. Poniżej przedstawiamy podstawowe warunki oferty:

 • całodobowy Assistance,
 • nielimitowany samochód zastępczy,
 • stałe koszty użytkowania,
 • ubezpieczenie Greenval Insurance na cały okres trwania umowy,
 • brak ryzyka dodatkowych opłat w przypadku szkody całkowitej lub kradzieży samochodu
 • pełny serwis w Autoryzowanych Stacjach Obsługi Opel w cenie raty,

Modele Opla w leasingu

Opel ma jedną z najszerszych ofert modelowych na rynku – kilkanaście samochodów o różnym zastosowaniu. Wśród nich znajdziemy auta miejskie, rodzinne, a nawet dostawcze. Różnorodność dostrzeżemy także w rodzajach napędu – benzynowym, Diesla i elektrycznym. Przedsiębiorców, którzy realizują działalność wymagającą przewożenia dużych ładunków, mogą zainteresować sprawdzone w bojach Opel Combo, Cargo i Vivano. Dzięki nim transport będzie zdecydowanie bardziej komfortowy.

Oczywiście warto dokładnie porównywać różne oferty leasingu. Dzięki temu masz większe szanse na znalezienie najbardziej korzystnej oferty. Kalkulator leasingowy to narzędzie, które pozwoli Ci na szybkie porównanie ofert leasingu Opla. W ten sposób zyskasz pewność, że wybierasz najlepsze rozwiązanie! 

Opinia o leasingu Opla

Oferta leasingu Opla zachęca swoją elastycznością. Klienci mogą wybrać między trzeba wariantami finansowania, dostosowanymi do zróżnicowanych potrzeb. Leasing operacyjny Opla jest jednym z najtańszych na rynku, a dwie pozostałe formy zachęcają dodatkowymi możliwościami – serwisem, niską ratą.