LeasePlan – co warto wiedzieć o ofercie leasingu tej firmy?

Leasing to dla przedsiębiorców głównie sposób na utrzymaniu floty samochodowej bez konieczności angażowania dużych zasobów gotówki. Taka forma finansowania niesie ze sobą również korzyści w postaci pomniejszenia zobowiązania podatkowego w związku z regularnym opłacaniem rat. A co w przypadku, gdy posiadamy już samochody w naszej firmie? Swoją ofertę dla tego typu przedsiębiorców przygotował LeasePlan.

O marce LeasePlan – co warto o niej wiedzieć? 

LeasePlan to marka obecna na rynku finansowania flot samochodowych od ponad 50 lat. Jest globalnie rozpoznawalna – działa w 30 krajach. LeasePlan to liderem w dziedzinie car-as-a-service na świecie. Specjalizuje się w kompleksowej obsłudze klientów korporacyjnych z różnych branż, w tym sektora publicznego, firm farmaceutycznych i usługowych.

Jak działa LeasePlan? To naprawdę ciekawe! 

 1. Odsprzedajesz firmie LeasePlan swoją flotę.
 2. Kwota sprzedaży jest przekazywana na Twój rachunek firmowy.
 3. Wynajmujesz samochody od firmy z powrotem na podstawie umowy wynajmu długoterminowego lub leasingu.
 4. Co miesiąc płacisz stałą ratę. Obejmuje ona finansowanie, ubezpieczenie, serwis i opony.

Co zyskujesz, decydując się na skorzystanie z oferty LeasePlan?

Korzystanie z oferty LeasePlan może nieść sporo korzyści dla przedsiębiorców. Oto najważniejsze z nich: 

 • zastrzyk finansowy – dzięki sprzedaży samochodowej uwalniasz sporą część gotówki, którą możesz przeznaczyć na inne ważne, firmowe wydatki, które obecnie mają większe znaczenie, 
 • eliminujesz niepotrzebne ryzyko – chodzi tutaj przede wszystkim o zmniejszenie ryzyka związane z przeniesieniem wartości rezydualnej samochodów oraz z kosztami utrzymania pojazdów, które w niektórych przypadkach mogą być bardzo wysokie, 
 • masz 100% kontroli nad kosztami floty – dzięki temu żadne dodatkowe koszty Cię nie zaskoczą, co pozwoli Ci sprawować pełną opiekę nad kondycją finansową Twojej firmy, 
 • możesz liczyć na mniejsze obciążenia administracyjne – LeasePlan przejmuje pełną obsługę floty. 

Jak widać, korzyści jest naprawdę wiele. Nie bez powodu tak wielu przedsiębiorców decyduje się na skorzystanie z oferty LeasePlan zamiast wybrania klasycznego leasingu, który może wiązać się nie tylko z większym ryzykiem, ale też wyższymi miesięcznymi kosztami. 

LeasePlan – kontakt

Zastanawiasz się, w jaki sposób możesz skontaktować się z firmą LeasePlan? Interesują Cię szczegóły oferty? Liczysz na korzystne rabaty? A może jesteś już klientem firmy i chcesz załatwić jedną z bieżących spraw, związanych z flotą samochodową? Oto kilka sposobów, w jakie możesz skontaktować się z firmą LeasePlan: 

 • Telefonicznie – wystarczy, że zadzwonisz pod numer telefonu 22 335 16 31. Uwaga: numer telefonu dostępny jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.00 do 17.30. 
 • Mailowo – wystarczy wysłać wiadomość pod adres mailowy info@leaseplan.pl, a zostanie ona przekazana do odpowiedniej osoby lub do działu, który zajmie się daną sprawą. 

Inne numery telefonu, który mogą okazać się przydatne: 

 • Recepcja +48 22 335 16 66
 • LeasePlan Infolinia +48 22 335 16 82
 • Dział sprzedaży +48 22 335 17 88
 • LeasePlan Assistance +48 22 335 16 82

Wszystkie numery telefonu są dostępne w godzinach biurowych. Nie dotyczy to oczywiście kontaktu w ramach ubezpieczenia komunikacyjnego Assistance, gdzie można skontaktować się przez siedem dni w tygodniu 24 godziny na dobę. 

Opinia o ofercie LeasePlan

Oferta przygotowana przez LeasePlan jest ciekawym wyborem dla przedsiębiorców, którzy chcą uwolnić kapitał zgromadzony we flocie firmowej i przeznaczyć go na inne inwestycje. Z LeasePlan wszystkie formalności związane ze sprzedażą starych i sfinansowaniem nowych aut można załatwić w jednym miejscu. To duża oszczędność formalności i czasu. Do zalet LeasePlan zaliczyć można także bardzo szeroki wybór samochodów – każdy przedsiębiorca znajdzie odpowiedni model dla swojej firmy. Jeśli chcesz skorzystać z jednej z dostępnych opcji finansowania samochodu do swojego przedsiębiorstwa, koniecznie zapoznaj się z ofertą firmy LeasePlan. Być może okaże się, że proponowane przez firmę rozwiązania będą najlepiej odpowiadały Twoim oczekiwaniom i okażą się idealnym rozwiązaniem dla Twojej firmy.