Seat leasing – postaw na przyjemność z jazdy!

Oferta leasingu Seata jest gorąca jak plaże w jego ojczyźnie – Hiszpanii. Przedsiębiorca może dowiedzieć się właściwie wszystkiego ze strony internetowej producenta, co znacznie oszczędza jego czas. Seaty same w sobie to samochody cieszące się zaufaniem użytkowników. Dla tych lubiących mieć wszystko zaklasyfikowane – jest to klasa średnia, ale bijąca na głowę konkurencję pod względem jakości wykonania i przyjemności z jazdy, jaką daje kierowcy i pasażerom.

Seat – co warto wiedzieć o autach tej marki? 

Seat to stosunkowo młoda marka. Została założona w 1950 r. przez Hiszpański Narodowy Instytut Przemysłu i sześć banków. Swój udział w jej powstaniu miał też włoski Fiat. Obecnie Seat należy do grupy Volkswagena. W Polsce nie jest to marka szczególnie popularna. Na drogach częściej możemy spotkać starsze modele niż te nowe. Bazując na opiniach użytkowników można domyślać się, dlaczego tak jest – Seaty są uważane za mało awaryjne i dające dużą przyjemność z jazdy. Kierowcy są więc im dość wierni. Połączenie podzespołów Volkswagena z hiszpańskim temperamentem w stylistyce nadwozia sprawdza się od lat.

Leasing Seata – ciekawe oferty dla firm

Seat przygotował dwie oferty leasingu dla przedsiębiorców – Leasing Moc Niskich Rat i Leasing Moc Niskich Kosztów. W kilku zdaniach przybliżymy obie możliwości.

Leasing Moc Niskich Rat

W Leasingu Moc Niskich Rat klient spłaca tylko utratę wartości samochodu w okresie finansowania. Ma to niebagatelny wpływ na wysokość miesięcznej raty – jest ona zdecydowanie niższa niż przy klasycznym leasingu operacyjnym.

W ramach umowy mamy tylko dwa rodzaje opłaty – wstępną i miesięczną. Im wyższa jest pierwsza z nich (od 0% do 30% wartości samochodu), tym mniejsze zobowiązanie w trakcje finansowania. Umowa Leasingu Moc Niskich Rat podpisywana jest na 3 lub 4 lata. Po jej zakończeniu można po prostu zwrócić auto lub wpłacić jego pozostałą wartość i zostać jego właścicielem.

Leasing Moc Niskich Kosztów

Leasing Moc Niskich Kosztów to tradycyjny sposób finansowania nowego auta dla przedsiębiorstwa. W tym przypadku klasycznie klient zobowiązany jest wnieść trzy rodzaje opłat – własny, miesięczne raty i wartość wykupu. W ofercie Seata opłata wstępna nie jest wymagana. Może wynosić od 0% do 45% wartości samochodu. Okres obowiązywania umowy może wynosić od 24 do 60 miesięcy. Po jej zakończeniu przedsiębiorca wykupuje auto. W zależności od wysokości miesięcznych rat ostatnia wpłata będzie wynosiła od 1% do 25% wartości pojazdu.

Opcja Leasing Bez Zobowiązań

Leasing Bez Zobowiązań to dodatkowa opcja dostępna dla obu opisanych rodzajów leasingu. Przy wkładzie własnym wysokości min. 5%, w przypadku nieprzewidzianej zmiany sytuacji finansowej klient może zwrócić auto bez ponoszenia dodatkowych kosztów w ciągu 12 miesięcy od podpisania umowy. Warunkiem jest zapłata pierwszej raty.

Full Service Leasing

Na koniec opcja dla klientów posiadających lub planujących dużą flotę. Seat przygotował indywidualnie negocjowaną ofertę na leasing samochodów dla pracowników połączony ze wsparciem z zarządzaniu – obsługą szkód, wymian opon, ubezpieczeniem, serwisem i zarządzaniem samochodami zastępczymi. Cała usługa objęta jest jedną fakturą. Ciekawą możliwością może by personalizacja aut, która pozwoli na wyróżnienie się na ulicy i nienachalną reklamę.

Kalkulator leasingowy – jak znaleźć najlepszą ofertę? 

Niezależnie od tego, czy wybieramy leasing niskich rat, czy też klasyczny leasing operacyjny, jego koszt możemy wstępnie poznać już na etapie przeglądania oferty na stronie internetowej. Seat przygotował przyjazny kalkulator, który pokazuje, ile kosztowałyby nas poszczególne modele.

Modele Seata w leasingu

Ofertą leasingu objęte są wszystkie dostępne w sprzedaży modele Seata. Klient może zdecydować się na auto już wyprodukowane, które zostanie mu przekazane w ciągu kilku dni. Samochód też może zostać dostosowany do indywidualnych potrzeb – wiąże się to z kilkoma miesiącami oczekiwania.

W ofercie Seata znajdziemy pięć modeli. Aż trzy z nich to SUV-y – od najmniejszego Seata Arona, przez Seata Ateca do Seata Tarraco. Uwagę warto zwrócić także na Seata Ibizę – klasę samą w sobie, zwinne auto miejskie. Hitem sprzedażowym niezmiennie pozostaje Seat Leon – legenda marki, będąca obiektem pożądania wielu kierowców.

Opinie o leasingu Seata

Ofertę leasingu Seata należy docenić za dużą elastyczność. Po pierwsze dostępne są dwie opcje finansowania, które pozwolą na dostosowanie poziomu kosztów wstępnych i regularnych do możliwości firmy. Dużą zaletą jest także możliwość zrezygnowania z umowy bez dodatkowych kosztów w ciągu roku, gdy sytuacja przedsiębiorstwa się pogorszy. To ważne szczególnie w obecnych, niepewnych czasach. Poza korzystnymi warunkami finansowo – operacyjnymi w Seacie mamy również ciekawą ofertę modelową. Marka cieszy się na świecie uznaniem ze względu na niską awaryjność, a design samochodów jest przyjemny dla oka.