Toyota leasing – dlaczego warto zdecydować się na finansowanie auta tej marki?

Toyota to marka samochodowa, która ma szerokie grono osób. Wiele z nich nie wyobraża sobie zakupu innego auta – zarówno do użytku prywatnego, jak i zawodowego. Ty również zastanawiasz się nad leasingiem Toyoty? Sprawdź, jak znaleźć najbardziej korzystną ofertę finansowania! 

Toyota – dlaczego tak wiele osób zaufało tej marce?

Samochody marki Toyota z całą pewnością nie należą do najtańszych, jednak wiele osób jest gotowych zainwestować nieco więcej w taki pojazd. Dlaczego? Otóż samochody marki Toyota na całym świecie uznawane są za niemal bezawaryjne. Nie brakuje opinii właścicieli, według których nawet po kilku latach użytkowania auta nie pojawiły się żadne awarie – może poza drobnostkami, jak konieczność wymiany żarówki. 

Samochód, który się nie psuje – trzeba przyznać, że taka perspektywa jest niezwykle kusząca. Tym bardziej w przypadku samochodu firmowego, gdzie oddanie samochodu do warsztatu nawet na jeden czy na dwa dni może negatywnie wpłynąć na przychody firmy w tym czasie. A zatem, jeśli zastanawiasz się, jakie auto wziąć w leasing do swojej firmy, Toyota może być naprawdę dobrym wyborem. 

Toyota leasing – jak znaleźć najbardziej korzystną ofertę?

Poszukiwanie oferty na leasing samochodu marki Toyota nie musi być długotrwałe i monotonne. Obecnie wiele firm oferuje leasing samochodowy dla firm na bardzo korzystnych warunkach, dlatego tak wielu przedsiębiorców decyduje się na to rozwiązanie. Z pewnością Ty również znajdziesz coś odpowiedniego dla siebie. 

W tym miejscu warto podkreślić, że leasing Toyoty może być o wiele bardziej korzystnym dla firmy rozwiązaniem, niż zakup takiego samochodu. Z jakiego powodu? Otóż ceny nowych aut Toyoty są zwykle bardzo wysokie. Niestety, nie każdą firmę stać na to, aby pozwolić sobie na jednorazowy wydatek w wysokości ponad 100 tysięcy złotych – a często więcej. W przypadku leasingu opłacana jest jedynie miesięczna rata, a przedsiębiorca lub jego pracownicy dostają auto do użytku od razu. 

Jednocześnie po okresie trwania umowy leasingu firma może wykupić auto na korzystnych warunkach, co jest dodatkową zaletą leasingu. Dla wielu jest to też jeden z najważniejszych powodów, dla których decydują się na taką formę finansowania pojazdu. 

Jak wobec tego wybrać najbardziej korzystną ofertę leasingu Toyoty i na co zwrócić uwagę?

  • sprawdź, jaka będzie miesięczna rata leasingu – postaraj się wybrać taką ofertę, gdzie rata będzie odpowiednio niska, 
  • upewnij się, że okres finansowania Ci odpowiada – obecnie wiele firm oferuje leasing samochodu dla firm nawet na siedem lat, dzięki czemu raty są o wiele niższe, 
  • koniecznie dowiedz się, jaka musi być wysokość wkładu własnego, czyli opłaty, jaką trzeba wnieść na początku – i czy wpłata taka jest konieczna, 
  • możliwość wykupu to jedno, ale ważna jest też cena, za jaką będziesz mógł wykupić pojazd – sprawdź, czy nie będzie ona za wysoka. Dodatkowo dowiedz się, czy wykup będzie obowiązkowy, 
  • poczytaj opinie na temat danej firmy leasingowej – czy działa sprawnie, czy zapewnia szybką obsługę i czy cieszy się zaufaniem. Często takie opinie są źródłem cennych informacji. 

Przed podpisaniem umowy należy bardzo dokładnie zapoznać się z jej treścią, ponieważ leasing jest długotrwałym zobowiązaniem dla firmy, którego łączny koszt jest wysoki. Nie ma tu więcej miejsca na podejmowanie pochopnych decyzji. 

Kalkulator leasingu Toyoty – warto z niego skorzystać!

Kalkulator leasingowy jest narzędziem, które obecnie cieszy się bardzo dużą popularnością. Jak to działa? 

  1. W pierwszym kroku należy podać szczegółowe informacje na temat auta, które chce się wziąć w leasing, a także jego wartości, okresu finansowania czy wkładu własnego. 
  2. Następnie mogą pojawić się dodatkowe pytania, na przykład o koszty wykupu, dodatkowe udogodnienia w ramach umowy leasingu czy rodzaj ubezpieczenia. 
  3. Na podstawie tych danych kalkulator wylicza koszty leasingu – zarówno miesięcznych rat, jak i całościowy koszt, który trzeba będzie ponieść przez cały okres obowiązywania umowy. 
  4. Dzięki temu przedsiębiorca jest w stanie wybrać najbardziej korzystną ofertę leasingu. 

Jak widać, leasing Toyoty czy innego auta – dzięki dobremu kalkulatorowi – może być naprawdę prosty. Co ważne, tego typu narzędzia w większości przypadków są bezpłatne, a skorzystanie z nich nie wiąże się z żadnymi zobowiązaniami. Mają one jedynie dać pogląd na temat orientacyjnych kosztów leasingu. 

Toyota – idealny samochód dla firm?

Toyota to jedna z marek samochodowych, które są szczególnie często wybierane jako auto w leasingu – nie tylko przez przedsiębiorców, ale coraz częściej także przez osoby prywatne. Leasing Toyoty to bardzo dobry pomysł. Choć koszty mogą być tutaj nieco wyższe niż w przypadku tańszych aut, komfort jazdy i bezawaryjność z pewnością zostaną docenione.