Leasing konsumencki – kalkulator pozwoli na duże oszczędności!

Od pewnego czasu zastanawiasz się nad skorzystaniem z leasingu dla osób prywatnych, ale nie masz pojęcia, od czego zacząć? Interesuje Cię przede wszystkim finansowanie auta, ponieważ wydaje Ci się, że to najlepsza alternatywa dla zakupu samochodu? Zdecydowanie tak jest. Dowiedz się, w jaki sposób kalkulator leasingu konsumenckiego może pomóc Ci w znalezieniu najbardziej korzystnej oferty finansowania! 

Leasing dla osób prywatnych jest coraz bardziej popularny 

Związek Leasingu Polskiego każdego roku przygotowuje specjalny raport, w którym opisane są między innymi bieżące trendy, dotyczące leasingu w Polsce. Już od kilku lat widać, że trendy dotyczące leasingu się zmieniają. Nadal finansowanie takie popularne jest przede wszystkim wśród przedsiębiorców, którzy poszukują korzystnej oferty finansowania samochodu (i nie tylko!) do swojej firmy. Coraz częściej jednak na skorzystanie z leasingu decydują się osoby prywatne. 

Jak się okazuje, coraz więcej firm włącza do swojej oferty leasingu także finansowanie dla konsumentów. Jest to dowód na to, że taka forma finansowania cieszy się coraz większym finansowaniem. I nic w tym dziwnego – leasing konsumencki może być doskonałą alternatywą nie tylko dla zakupu samochodu za gotówkę, co wiąże się z dużym, jednorazowym wydatkiem, ale też dla kredytu bankowego. Dlaczego? Otóż czas oczekiwania na decyzję banku może być bardzo długi, szczególnie jeśli komuś zależy na zakupie samochodu z górnej półki cenowej. 

W przypadku leasingu konsumenckiego można liczyć nie tylko na szybką decyzję, ale też na korzystne warunki finansowania. Dzięki temu coraz więcej osób decyduje się na leasing dla osób prywatnych! 

Na czym polega leasing dla osób prywatnych?

Polega to przede wszystkim na tym, że osoba prywatna – czyli taka, która nie prowadzi działalności gospodarczej – chce wziąć w leasing samochód. Co ważne, może to być również inny sprzęt, niekoniecznie auto. Cały proces odbywa się na zasadach, które są bardzo podobne do wynajmu. 

Otóż konsument musi podpisać umowę z firmą leasingową. Na jej podstawie otrzymuje samochód, z którego może korzystać, w zamian za opłacanie miesięcznych rat, Oczywiście w tym przypadku również niezbędna jest wpłata własna na początku obowiązywania umowy. Dodatkowo na koniec trwania umowy konsument ma prawo do wykupu auta na korzystnych warunkach. 

Dlaczego warto zdecydować się na leasing konsumencki? 

Jakie są największe zalety leasingu konsumenckiego? – Ty również zadajesz sobie to pytanie. Otóż taka forma finansowania dla osób prywatnych ma wiele zalet, wśród których można wymienić przede wszystkim: 

  • możliwość uniknięcia czasochłonnych formalności, 
  • z oferty finansowania można skorzystać w bardzo krótkim czasie, bez długiego oczekiwania na decyzję, 
  • możliwość otrzymania bardzo korzystnej ceny, szczególnie w porównaniu do zakupu auta czy do kredytu bankowego. 

Warto podkreślić, że – choć w Polsce leasing konsumencki nie jest jeszcze bardzo popularny – w niektórych krajach, szczególnie zachodnich, rozwiązanie to jest bardzo często wykorzystywane. Obecnie w Polsce klienci prywatni stanowią zaledwie kilka procent wszystkich klientów firm leasingowych. Być może za kilka lat – na wzór krajów zachodnich – osoby prywatne będą stanowić sporą część klientów, którzy oferują tę formę finansowania. 

Leasing konsumencki – kalkulator pozwoli Ci na znalezienie najlepszej oferty 

Kalkulator leasingu konsumenckiego to bardzo przydatne narzędzie, z którego warto skorzystać. Jakie są jego największe zalety? 

  • możliwość znalezienia najbardziej korzystnej oferty leasingu na rynku, 
  • porównanie ofert różnych firm leasingowych w jednym miejscu, 
  • narzędzie jest całkowicie bezpłatne, 
  • korzystanie z kalkulatora nie wiąże się z żadnymi zobowiązaniami finansowymi, 
  • wystarczy urządzenie z dostępem do internetu!

Kalkulator leasingu dla osób prywatnych jest narzędziem, stworzonym przede wszystkim dla osób, które chcą cieszyć się najbardziej korzystną ofertą finansowania na rynku. 

Jak działa kalkulator leasingu? 

Sposób działania kalkulatora leasingu dla osób prywatnych jest bardzo prosty, co jest jeszcze jednym argumentem przemawiającym za tym, że warto z niego skorzystać. 

Krok 1: uruchom kalkulator leasingu, który budzi Twoje zaufanie. 

Krok 2: uzupełnij formularz, który znajdziesz na stronie internetowej. Pojawią się tam pytania o to, jaki jest przedmiot leasingu, który Cię interesuje, jaki ma być okres finansowania, wysokość wpłaty własnej itp. 

Krok 3: po uzupełnieniu formularza otrzymasz zestawienie szczegółowych ofert leasing z różnych firm leasingowych. 

Krok 4: gotowe! Możesz już wybrać najlepszą ofertę i cieszyć się leasingiem na bardzo korzystnych warunkach! 

Jak widać, jest to naprawdę bardzo proste. Co ważne, pozwoli Ci to uniknąć sprawdzania ofert na stronach internetowych poszczególnych firm, co z kolei zagwarantuje sporą oszczędność czasu. 

Leasing dla osób prywatnych – kalkulator to przydatne narzędzie! 

Kalkulator leasingu konsumenckiego to idealne narzędzie dla wszystkich osób prywatnych, które zastanawiają się nad wzięciem samochodu w leasing. Jeśli nadal obawiasz się skorzystania z tej formy finansowania, pomyśl o tym, że to dobry sposób na zyskanie naprawdę dobrej klasy auta – i to w bardzo korzystnej cenie. Formy leasingowe bardzo cenią sobie klientów, będących osobami prywatnymi, i starają się jak najbardziej sprostać im oczekiwaniom. Leasing dla osób prywatnych to naprawdę ciekawa propozycja!