Kalkulator leasingu samochodowego – dlaczego warto z niego skorzystać?

Od pewnego czasu zastanawiasz się nad wzięciem w leasing samochodu do swojej firmy? Nie wiesz tylko, jak znaleźć najbardziej korzystną ofertę i nie orientujesz się, jakie mogą być miesięczne koszty finansowania? Kalkulator leasingu samochodowego może okazać się idealnym narzędziem dla Ciebie! 

Coraz więcej przedsiębiorców decyduje się na finansowanie auta

Nic w tym dziwnego. Leasing samochodu do firmy jest bardzo korzystnym rozwiązaniem – głównie z uwagi na fakt, że nie wymaga ponoszenia dużego, jednorazowego wydatku, który mógłby negatywnie wpłynąć na płynność finansową firmy. Z tego powodu jest to dobra alternatywa dla zakupu samochodu do firmy za gotówkę. Co ciekawe, leasing może być o wiele bardziej opłacalny niż kredyt w banku. Dlaczego? Otóż w przypadku kredytu czas oczekiwania na decyzję może być długi, a spełnienie wszystkich wymogów i zadbanie o formalności – czasochłonne. Dodatkowo nie wiadomo, czy bank rzeczywiście udzieli kredytu. Widać wiec, że leasing jest nie tylko najlepszym, ale tez najprostszych i wymagającym najmniejszej ilości czasu rozwiązaniem. 

Jak działa kalkulator leasingu samochodowego? 

Kalkulator leasingu samochodowego to ciekawe narzędzie, które stworzone zostało z myślą o wszystkich przedsiębiorcach, którzy chcą zdecydować się na leasing. Kalkulator taki umożliwia znalezienie najbardziej korzystnej oferty finansowania – i to w kilka minut. Wystarczy mieć pod ręką urządzenie z dostępem do internetu, na przykład smartfon, komputer czy tablet. Następnie należy uruchomić kalkulator. Kilka kroków wystarczy, aby znaleźć najbardziej opłacalną ofertę finansowania!

Przede wszystkim, należy dokładnie uzupełnić formularz w kalkulatorze. Pojawiają się tam pytania między innymi o:

  • okres finansowania, 
  • wartość przedmiotu leasingu, 
  • wysokość wkładu własnego, 
  • wysokość wykupu, 
  • wysokość miesięcznych rat. 

Widać więc, że większość parametrów leasingu należy określić samodzielnie. Co ważne, warto jeszcze przed skorzystaniem z kalkulatora leasingowego zastanowić się nad ważnymi kwestiami – na przykład nad tym, jakie auto chcesz wziąć w leasing czy jaki ma być okres finansowania. Może to być 36 miesięcy, jednak wtedy raty będą wyższe. Niektóre firmy oferują również leasing nawet na siedem lat, co pozwoli na znaczne obniżenie miesięcznych rat. Z drugiej strony jednak jest to długotrwałe zobowiązanie finansowe, należy więc bardzo dokładnie rozważyć wszystkie wady i zalety takiego rozwiązania. 

Leasing samochodu – kalkulator to przydatne narzędzie!

Zastanawiasz się, dlaczego warto skorzystać z kalkulatora leasingu samochodu do firmy? Odpowiedź brzmi: zdecydowanie tak! Dlaczego? 

  • kalkulator pozwoli Ci na znalezienie najbardziej korzystnej oferty finansowania dla Twojej firmy, 
  • zyskasz możliwość zapoznania się z ofertą wielu firm w jednym miejscu, 
  • dowiesz się, jakie są orientacyjne koszty finansowania auta, które Cię interesuje, 
  • możesz dowolnie zmieniać parametry, takie jak okres finansowania czy wartość przedmiotu leasingu – dzięki temu najlepiej dopasujesz ofertę do swoich potrzeb, 
  • korzystanie z kalkulatora leasingu samochodu jest całkowicie bezpłatne i nie wiąże się z żadnymi zobowiązaniami finansowymi. 

Jak widzisz, jest naprawdę wiele powodów, dla których warto zdecydować się na skorzystanie z kalkulatora leasingu. Tym bardziej, że to nic nie kosztuje, a możesz tylko zyskać, znajdując najlepszą ofertę finansowania auta do swojego przedsiębiorstwa. 

Leasing – kalkulator z pewnością Ci się przyda!

Kalkulator leasingu samochodowego to narzędzie, które jest coraz bardziej popularne nie tylko wśród przedsiębiorców, ale też wśród osób prywatnych. To zdecydowanie najlepszy sposób na znalezienie najlepszej oferty finansowania. Co ważne, kalkulator leasingu samochodu sprawdzi się zarówno wtedy, kiedy zechcesz wziąć w leasing jedno auto, jak i w sytuacji, gdy planujesz finansowanie kilku lub kilkunastu samochodów. Bez wątpienia to dobry sposób na oszczędności – możesz bowiem znaleźć ofertę, która obniży miesięczne koszty finansowania o znaczną kwotę, a to z pewnością pozytywnie wpłynie na kondycję finansową Twojej firmy.