Gdzie uzyskać leasing samochodu dla nowej firmy?

Czym jest leasing?

Leasing jest formą finansowania działalności przedsiębiorstw, która polega na udostępnieniu przez leasingodawcę rzeczy ruchomej (np. samochodu) do użytkowania przez podmiot korzystający, tj. leasingobiorcę. Wynagrodzeniem dla leasingodawcy są raty regulowane przez leasingobiorcę w wysokości oraz terminach ustalonych w sporządzonej umowie. Wyróżnia się dwa rodzaje leasingu – finansowy oraz operacyjny. W ramach wariantu finansowego przedmiot umowy jest traktowany jako majątek trwały leasingobiorcy (tworzone są wówczas przez niego odpisy amortyzacyjne), zaś w efekcie leasingu operacyjnego przedmiot umowy wciąż pozostaje w księgach właściciela.

Leasing jako sposób na finansowanie działalności nowej firmy

Założenie i prowadzenie przedsiębiorstwa to naturalna ścieżka rozwoju dla wszystkich tych, którym kariera w strukturach cudzej firmy nie wystarcza. Aby osiągnąć biznesowy sukces, należy stawić czoła licznym wyzwaniom – prowadzenie przedsiębiorstwa nie jest niczym prostym i wymaga nie tylko intuicji czy dobrego pomysłu, ale także zadbania o bardziej formalne sprawy. Ważną kwestią jest m.in. zapewnienie odpowiedniego finansowania dla powstającego przedsiębiorstwa, gdyż bariera finansowa stanowi jedną z największych trudności w działalności początkujących firm. Jak jej zaradzić, kiedy stawiający pierwsze kroki przedsiębiorca nie dysponuje odpowiednimi zasobami pieniężnymi, aby dokonać zakupu np. auta służbowego, które będzie z jednej strony budować pozytywny wizerunek przedsiębiorstwa, z drugiej zaś ułatwi codzienne radzenie sobie w biznesie? Rozwiązaniem jest leasing samochodu.

Dlaczego warto skorzystać z leasingu samochodu?

Leasing samochodu służbowego jest dobrym rozwiązaniem szczególnie w przypadku nowopowstających firm, aczkolwiek opcję tę powinny rozpatrzyć również przedsiębiorstwa działające już od wielu lat. Taki stan rzeczy wynika między innymi z faktu, że zakup dobrej jakości samochodu to bardzo często wydatek rzędu kilkudziesięciu, a czasem nawet kilkuset tysięcy złotych. Jest to koszt, na poniesienie którego nie mogą sobie pozwolić zwłaszcza nowe przedsiębiorstwa z sektora MSP – powinny one bowiem w początkowym okresie swojej działalności na rynku być skupione na optymalizacji kosztów oraz budowaniu portfela klientów. To właśnie dlatego w obecnych czasach coraz większa ilość przedsiębiorców decyduje się na rozłożenie opłat za samochód firmowy w ramach regularnych, comiesięcznych opłat zamiast poniesienia znacznej, jednorazowej opłaty.

Na co warto zwrócić uwagę podczas wyboru firmy leasingowej?

Ponieważ skorzystanie z leasingu jako formy finansowania przedsiębiorstwa mocno rzutuje na przyszłą sytuację finansowo-podatkową organizacji, decyzja o jego wyborze powinna być poprzedzoną rzetelną analizą i porównaniem ofert leasingodawców. Do najważniejszych czynników, na które warto zwrócić uwagę podczas wyboru leasingodawcy, należą między innymi:

  • rodzaj leasingu – leasing finansowy oraz operacyjny są inaczej traktowane na gruncie podatkowym. Istotne różnice dotyczą np. podatku VAT, który w przypadku leasingu operacyjnego jest doliczany proporcjonalnie do każdej raty, zaś w ramach leasingu finansowego powinien być z góry opłacony w pełnej wysokości;
  • możliwość wyboru okresu spłaty, dzięki czemu łatwiejsze będzie dobranie oferty leasingowej do potrzeb i możliwości nowej firmy
  • prostota procedur – obecnie, coraz więcej firm zajmujących się świadczeniem usług leasingowych przejmuje na siebie większość formalności związanych z rozpatrywaniem wniosków o leasing, dzięki czemu początkujący przedsiębiorca może w pełni skupić się na rozwijaniu swojego biznesu;
  • możliwość skorzystania z dodatkowych usług, takich jak np. usługi ubezpieczeniowe.

Wielu przedsiębiorców zadaje sobie pytanie: Gdzie uzyskać leasing samochodu dla nowej firmy? Obecnie, na rynku finansowym w Polsce istnieje wiele firm, które zajmują się świadczeniem usług leasingowych. Wprawdzie nowe firmy mogą mieć pewne trudności w uzyskaniu satysfakcjonującej oferty (dzieje się tak, ponieważ młode przedsiębiorstwa są często postrzegane jako kredytobiorcy, w przypadku których istnieje względnie duże ryzyko niespłacenia zaciągniętych zobowiązań), mimo to jednak wielu leasingodawców kieruje swoją ofertę także do nich. Jednym z takich podmiotów jest Lease Broker. Jeśli pragniesz poznać szczegóły dotyczące oferty leasingowej, wypełnij formularz kontaktowy umieszczony na stronie leasing123.pl i skontaktuj się z naszym ekspertem, który chętnie udzieli wszystkich niezbędnych informacji na temat leasingu.