Fotowoltaika w leasingu

Instalacja paneli fotowoltaicznych to obecnie bardzo popularny sposób na zaoszczędzenie pieniędzy. Samodzielne generowanie energii elektrycznej jest bardzo opłacalne, zatem coraz więcej osób decyduje się właśnie na to rozwiązanie. Niestety, inwestycja w panele fotowoltaiczne może znacząco przewyższać budżet wielu osób. Na szczęście istnieje rozwiązanie, które z pewnością przypadnie do gustu każdemu – leasing fotowoltaiki!

Panele fotowoltaiczne, czyli energia dla każdego

Zainstalowanie paneli fotowoltaicznych pozwala głównie na znaczące obniżenie rachunków za energię elektryczną. Takie systemy są bowiem na tyle wydajne, że wygenerowany prąd z pewnością starczy na potrzeby każdego domu – bez względu na jego wielkość. Korzystanie z takiego rozwiązania to także dbałość o środowisko, gdyż proces tworzenia energii elektrycznej nie ingeruje w żaden sposób w środowisko naturalne. Montaż oraz obsługa takich paneli jest banalnie wręcz prosta, zatem z pewnością poradzi sobie z tym każdy. Warto jeszcze dodać, że na rynku istnieje wiele rodzajów takich paneli, zatem łatwo jest znaleźć takie, które spełnią wszystkie potrzeby danego klienta. Zakup takich paneli jest jednak dość kosztowny, dlatego warto rozejrzeć się za opcją, która znacznie ułatwi taką inwestycję. Jedną z nich jest leasing, który – jako specjaliści z firmy leasing123.pl, chętnie polecimy każdemu zainteresowanemu.

Fotowoltaika w leasing

Nasza firma zajmuje się przygotowaniem dla klientów najlepszej oferty leasingowej – na przykład dla fotowoltaiki. Panele możemy sfinalizować w wielu firmach, jakie dostępne są na rynku – obecnie najlepsze oferty dla klientów ma Alior Leasing oraz PKO Leasing, chociaż równie chętnie klienci korzystają z Europejskiego Funduszu Leasingowego. Oczywiście bierzemy pod uwagę także inne firmy – wszystko zależy od indywidualnego życzenia zainteresowanego. W podjęciu decyzji z pewnością pomocny będzie kalkulator leasingowy, który znaleźć można na naszej stronie internetowej. 

Kto może skorzystać z leasingu fotowoltaiki?

Z usług naszej firmy może skorzystać praktycznie każdy przedsiębiorca. Leasing fotowoltaiki przyznawany jest bez względu na formę prowadzenia działalności gospodarczej. Wymagane są jednak różne dokumenty, a firma zainteresowanego takim rozwiązaniem powinna funkcjonować na rynku przynajmniej dwanaście miesięcy. Istotną kwestią jest także pozytywna weryfikacja baz bankowych – tylko ona gwarantuje pomyślne zakończenie całego procesu. 

Fotowoltaika w leasingu wymaga zgromadzenia kilku dokumentów:

  • szczegółowych danych leasingobiorcy,
  • dokumentów finansowych – takich, jak PIT oraz KPIR,
  • specyfikację przedmiotu oraz załączoną do tego proformą, 
  • zgody na weryfikację w dostępnych bazach bankowych.

Przedłożenie wszystkich wymaganych dokumentów stanowi praktycznie gwarancję pozytywnego rozpatrzenia danej sprawy. Jako specjaliści z tej dziedziny robimy wszystko, by oferta banków była dla naszego klienta jak najbardziej atrakcyjna. Zanim jednak podejmie się konkretną decyzję, warto udać się na naszą stronę internetową i skorzystać z profesjonalnego kalkulatora leasingowego. 

Kalkulator leasingu

Korzystanie z tej usługi pozwala na uzyskanie indywidualnej kalkulacji leasingu. Koszt korzystania z takiej opcji zależy od rozmaitych czynników, zatem sprawdzenie dostępnych opcji pozwoli każdemu na finansowe przygotowanie się do całego procesu. Korzystanie z przygotowanego przez naszą firmę kalkulatora jest banalnie proste – wystarczy wprowadzić w odpowiednie rubryki niezbędne informacje, by szybko uzyskać propozycję najbardziej odpowiedniej oferty. W przypadku leasingu fotowoltaiki klient może wybrać różne opcje finansowania – na przykład pożyczkę leasingową bądź najem długoterminowy. Do kalkulatora wprowadza się również informacje na temat ceny przedmiotu – w tym wypadku instalacji fotowoltaicznej, kwotę wkładu własnego oraz ilość rat, na które pożyczka powinna zostać rozłożona. 

Korzystając z usług naszej firmy każdy klient ma całkowitą gwarancję, że przedstawiona przez nas oferta będzie dla niego najkorzystniejsza. Jako eksperci jesteśmy również w stanie doradzić zainteresowanemu najlepsze rozwiązanie. Nie ukrywamy również żadnych kosztów – klient zostaje od razu poinformowany o całkowitym koszcie takiego procesu. Warto również wspomnieć, że kalkulacja leasingu fotowoltaiki jest bezpłatna, zatem sprawdzenie kosztu takiej pożyczki nie wiąże się z dodatkowymi kosztami. Współpraca z nami to idealny wybór dla każdego przedsiębiorcy – dysponujemy jedynie wykwalifikowanymi pracownikami, którzy w imieniu zainteresowanych zajmą się wszelkimi formalnościami związanymi z leasingiem fotowoltaiki