Firmy leasingowe w Polsce

Zawiązanie umowy leasingowej to idealne rozwiązanie dla klientów, którzy chcieliby nabyć samochód czy wyposażyć nowopowstałą firmę w odpowiedni sprzęt. Zainteresowany ma do wyboru wiele różnych firm – wybranie tej najbardziej odpowiedniej może zatem stanowić nie lada kłopot. Czym zatem należy kierować się wybierając firmę do umowy leasingowej?

Ranking firm leasingowych

Umowy leasingowe zazwyczaj zawierane są tak, by były one jak najbardziej korzystne dla klienta. Takie rozwiązanie jest znacznie lepsze niż branie kredytu pożyczkowego czy rozkładanie płatności za zakup danego produktu na raty. W przypadku leasingu klient użytkuje samochód bądź środek trwały – po upływie obowiązującej umowy, może bez trudu wykupić leasingowany przedmiot – i to nie płacąc za niego zbyt dużo! 

W wybraniu najlepszej firmy leasingowej w Polsce, która na pewno przedstawi klientowi atrakcyjną ofertę, pomocny będzie ranking. Zazwyczaj umowy leasingowe obsługują różnego rodzaju banki bądź towarzystwa leasingowe. Ranking wiodących instytucji tworzony jest w oparciu o udzielone w danym roku finansowanie w milionach złotych. Informacje tego typu tworzy dla zainteresowanych Związek Polskiego Leasingu. Według rankingu firm leasingowych w Polsce za pierwsze półrocze 2020 roku na pierwszym miejscu uplasował się PKO Leasing. Kolejno dalej miejsca zajęły:

  • Europejski Fundusz Leasingowy,
  • Santander Leasing, 
  • Mleasing, 
  • Pekao Leasing, 
  • IdeaGetin Leasing,
  • ING Lease,
  • Millenium Leasing, 
  • Alior Leasing, 
  • SG Equipment Leasing.

Na podstawie rankingu najlepszych firm leasingowych w Polsce, można śmiało dokonywać odpowiedniego wyboru. Warto jednak pamiętać, że dane tego typu często ulegają zmianie – warto zatem śledzić podawane przez Związek Polskiego Leasingu informacje na bieżąco.

Jaką firmę leasingową wybrać?

Decydując się na podpisanie umowy leasingowej warto pamiętać, że każdy taki proces rozpatrywany jest indywidualnie. Nie możemy zatem polegać na reklamach czy informacjach zawartych w ogłoszeniach na stronie internetowej. O wysokości rat czy pozytywnej decyzji wniosku decyduje wiele różnych czynników – na przykład wysokość wkładu własnego, jaki może wpłacić leasingobiorca lub też jego historia kredytowa. 

Wybierając firmę leasingową najlepiej kierować się opiniami osób, które miały okazje osobiście skorzystać z oferty danego banku czy towarzystwa leasingowego. Nieznane instytucje, które proponują zainteresowanym korzystne warunki spłaty czy niską marżę, mogą być zwykłym oszustwem. Zdarza się również, że klient nie zostaje poinformowany o ukrytych kosztach, zatem obciążenie finansowe całego procesu znacząco wzrasta. Warto również pamiętać, że zawiązanie umowy leasingowej wymaga często przedstawienia wielu dokumentów – brak któregokolwiek może skutkować całkowitym odrzuceniem wniosku leasingowego.

Idealnym rozwiązaniem dla zainteresowanych leasingiem, którzy nie mają jednak czasu poszukiwać najlepszej dostępnej na rynku oferty, jest zawiązanie współpracy z brokerem leasingowym – na przykład z firmy leasing123.pl

Zalety współpracy z brokerem leasingowym

Broker to osoba, która przeprowadzi w imieniu klienta cały proces leasingowy. Wynajęcie do tego celu specjalisty gwarantuje każdemu klientowi pozytywne rozpatrzenie jego wniosku, a także najlepsze z możliwych ofert. Specjalista tego typu ma bowiem dostęp do indywidualnych propozycji z najlepszych firm leasingowych w Polsce. Jest również w stanie wynegocjować przystępną marżę oraz korzystne rabaty na całą obowiązującą umowę. 

Kolejną zaletą zatrudnienia brokera leasingowego jest również fakt, że jego usługi nie kosztują wbrew pozorom dużo. Broker pobiera prowizję od podpisanej umowy, a jej wysokość zależna jest od wielu różnych czynników. Warto zaznaczyć, że każdy klient jest na wstępie informowany zarówno o wysokości wynagrodzenia dla zatrudnionego brokera, jak i wszystkich kosztach związanych z podpisaniem umowy leasingowej. Dzięki temu może on przygotować się finansowo do całego procesu. 

Kalkulator leasingowy

W sprawdzeniu całkowitych kosztów podjęcia umowy leasingowej pomocny będzie również opracowany przez naszą firmę kalkulator. Przy pomocy takiego systemu każdy zainteresowany może uzyskać informacje na temat możliwych ofert z najlepszych firm leasingowych w Polsce. Korzystanie z kalkulatora jest bardzo proste – wystarczy wpisać w rubryki odpowiednie informacje oraz swoje dane kontaktowe. Po przeanalizowaniu wprowadzonych danych, nasi niezawodni konsultanci szybko skontaktują się z zainteresowanym, przedstawiając mu najbardziej atrakcyjną ofertę. Współpraca z naszymi specjalistami jest zatem najlepszym rozwiązaniem – warto z niego niezwłocznie skorzystać!